Kombi bakımı yapılmazsa ne olur?

Ülkemizde doğalgaz 1986 yılında ilk kez karşımıza çıktığından beri konforlu bir ısınma mümkün hale geldi. Yaz mevsiminde doğalgaz sadece mutfak ve sıcak su ihtiyacı için kullandığından doğal olarak fatura düşüktür. Ancak doğalgaz kullanımı için harcanan paralar kış geldiğinde doğal olarak artar ve bütçeyi zorlamaya başlar. Kış aylarındaki ısınma amaçlı ihtiyaçlarımız karşıladığından faturalar 3 kat daha artabilmektedir. Her mevsim kullanımının olduğunu düşünürsek yılda bir kez bakımdan geçirilmesi hem ömrü hem de faturalardaki tasarruf açısından önem taşımaktadır. Yılda en az 1 kere bakım yaptırarak doğalgaz faturalarımızda %20 ye varan tasarrufa gidilmiş olur.

Yılda 1 kere bakımı yapılan kombi aile bütçesine katkıda bulunmuş olur. Peki ya kombi bakımımızı ihmal eder ve yaptırmazsak ne olur? Kombi bakımını eğer yaptırmazsanız kombi herhangi bir tehlike oluşturmayabilir fakat kombi verimi düşer ve buna bağlı olarak da doğal gaz tüketiminde artış olur. Maliyetiniz artar, bu da faturaları arttırır. Bu nedenle de bakım yaptırmak kaçınılmaz.

Kombiler kullanıldıkça zaman içinde tozlanır ve kir tutar.Bu sebepler ise kombinizin çalışma sistemini olumsuz etkiler, verimi düşer.

Kombiler için yıllık bakımlar çok önemlidir. Kombilerin yıllık bakımları periyodik bir şekilde düzenli olarak yaptırılır ise kombinin kullanım ömrü uzar ve konforu da artar.

Tabi kombinizin bakımını yaptıracağınız servisin kaliteli personele sahip olup güvenilir bir yer olması da büyük önem teşkil etmektedir. Kombinizin bakımı mutlaka yetkili konusunda yılların tecrübesine sahip uzman servislerce yapılmalıdır.

Kombinin bakımları önemsenmeyip, yüzeysel olarak yapıldığı taktirde paranız boşa harcanmış olur ve daha büyük zararı dokunur sık arızalanır ya da verimi düşük olacağından faturanız artar. Kombinizin bakımı eksiksiz bir şekilde tam olarak yapılırsa kombin verimi artacağından daha uzun süre kullanılmış olur.

Kombi duvara asılırken ısı yalıtımı sağlanmasının da önemi büyük. Antifirizi donmaya karşı korunmalıdır. Kombinizin yanma hanesi ve fan bölümleri özellikle temiz tutulmalı, tozları sık sık alınmalıdır. Radyatörler de bir diğer temiz tutulması gereken bölümdür.

Petek Bakımı Nasıl Yapılır?
Isınma temel ihtiyaçlarımızdan biridir. Isınma için en fazla kullanılan sistem kaloriferli sistemlerdir. Kış aylarının girmek üzere olduğumuz şu dönemlerde tüm ısınma ile ilgili tüm hazırlıklarımızı tamamlamak için kaloriferimize yani peteklerimize bakım yaptırmamız da gerekir.

Konusunda uzmanlaşmış tecrübeli firmamızın kombi bakım ve arıza servislerine ulaşmak için lütfen ilgili sayfalarımızı gezerek bizimle iletişime geçiniz. En uygun fiyatları alabileceğiniz firmamıza linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir